Oferta dostępna od ręki, czyli inaczej mówiąc naszego sklepu stacjonarnego, wzbogaciła się o różne wzory podłużnych, okrągłych i kwadratowych paneli ręcznie rzeźbionych w drewnie mango.
Do czego można wykorzystać takie panele?
Najbardziej oczywistą i popularną będzie oczywiście funkcja czysto dekoratorska, czyli gdy panel odegra rolę trójwymiarowego obrazu na ścianie. To jednak nie koniec możliwości.
Można je również wykorzystać jako drzwiczki w meblu zrobionym na zamówienie, we wnęce w ścianie, lub jako wahadłowe – np. w wejściu do kuchni.
Innym przykładem jest zagłowie zamontowane tuż nad łóżkiem czy np. blat pod szkłem w ławie kawowej lub stole (w tym przypadku dobrze by było obudować panel listwami podniesionymi względem niego przynajmniej o grubość szkła).
Jeszcze inną możliwością jest wykonanie ażurowego świetlika z funkcją wentylacji w otworze w murze – np. pomiędzy salonem a kuchnią czy sypialnią a łazienką, lub też podwieszenie go pod sufitem w formie dekoru, a nawet zamontowanie za nim oświetlenia, przez co panel stanie się lampą rzucającą ażurowe i nastorojowe świetliki!
Jak widać, opcji może być naprawdę sporo, a ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.
Możliwość wykonania dowolnego wykończenia paneli
Panele nie są zabarwione, pomalowane ani w żaden sposób zabezpieczone olejem, woskiem lub lakierem, dzięki czemu można je wykończyć wg własnych gustów oraz potrzeb.
Oferujemy możliwość transparentnego zabarwienia drewna w szerokiej gamie kolorystycznej dostępnych bejc (nie tylko brązy) lub pomalowania go farbą kryjącą na dowolny kolor z palety RAL Classic wraz z ew. fizycznym przetarciem (nie jako symulujące je maźnięcia pędzlem innym kolorem), jak również natłuszczenie lub polakierowanie surowego, czy też zabarwionego/pomalowanego drewna.
Są to dodatkowo płatne usługi, choćby ze względu na koszt materiałów. Proponujemy następujący cennik (widełki w zależności od wielkości panela, ceny brutto):
- zabejcowanie (kolor transparentny z widoczną strukturą drewna): 80-120 zł
- dwukrotne pomalowanie akrylową lub kredową farbą kryjącą: 120-180 zł
- fizyczne przecieranie po pomalowaniu farbą kryjącą: 120-170 zł
- woskowanie oryginalnym indyjskim woskiem: 80-120 zł
- dwukrotne polakierowanie lakierem akrylowym (mat, półmat lub połysk): 120-180 zł
- Prócz woskowania oferujemy również zabezpieczenie drewna profesjonalnym olejowoskiem niemieckiej firmy OSMO, który zabezpiecza drewno przed zaplamieniem i zabrudzeniem na kilka lat, w przeciwieństwie do standardowego wosku, który wietrzeje po kilku miesiącach i należy woskowanie powtórzyć. Jest to jednak drogi preparat i dlatego cena w tym przypadku musi być wyższa: 180-250 zł.
Powyższe usługi wykonają fachowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w naszej pracowni stolarsko-plastycznej.
Przed lub po zakupie prosimy o kontakt mailowy w celu opisania zakresu prac i dokonania wyceny. Najlepiej jest skorzystać z formularza kontaktowego na stronie konkretnego produktu, ponieważ od razu będziemy wiedzieli o który panel chodzi i nie trzeba będzie go wskazywać.